Reguláror dynama RD 48-50-RG

POPIS A POUŽITÍ

Regulátor dynama typu RD 48-50-RG byl konstruován jako náhrada reléového regulátoru EKI, do jeho původní skříně se také montuje.

Regulátor je určen pro buzení dynama, sloužícího pro nabíjení vozové baterie motorového vozu s napětím 48 V. Je napájen z vozové baterie a mimo provoz ji zatěžue tzv. klidovým proudem, což v praxi nevadí, protože pri odstavení vozu jsou baterie odpojovány. Jeho součástí je regulátor typu FCR 300G pro napájení budicího vinutí dynama stejnosměrným proudem.

Regulátor dynama typu RD 48-50-RG je realizován sestavou regulátoru FCR300G, výkonové diody na chladiči, senzoru proudu dynama a připojovacími svorkami, vše konstrukčně umístěno na sklotextitové základně, která kopíruje mechanické rozměry a tvar dle původního reléového regulátoru Křižík EKI. Napájení snímače proudu je jištěno tavnou pojistkou, umístěnou na DIN liště společně se svorkami zařízení. Napájecí napětí je upraveno oddělovacími napájecími měniči. Regulátor FCR 300G, je napájený rovněž z jištěného přívodu regulované sítě.

Regulátor se používá na motorových vozech vozech MVTV3

Ke stažení:  Popis, návod, technické parametryRegulátor dynama RD48-50-RG

 Technické parametry:

Trvalý výstupní proud: max. 60 A
Vstupní napětí: 0 ÷ 70 V=
Min. napětí baterie: 30 V=
Klidová spotřeba (při jm. napětí baterie): 0,2 A
Krytí: IP 00
Pracovní rozsah teploty okolí: -30 °C ÷ +40 °C
Skladovací teplota: -30 °C ÷ +85 °C
Odolnost proti vibracím
                                     8,2 ÷ 150 Hz: 20 ms-2
                                     5 ÷ 8,2 Hz: amplituda 7,5 mmRD48-50-RG
Hmotnost přístroje: 7 kg

 

ZPĚT na stránku dalších výrobků

 

ELEN BRNO