Trakční usměrňovač RTU1Trakční usměčňovač

 

POPIS A POUŽITÍ

 

Tyristorový usměrňovač RTU1 je tvořen třífázovým polořízeným můstkem, doplněným nulovou diodou. Usměrňovač je vybaven ochrannými a signalizačními prvky a ventilátory nuceného chlazení. Svým konstrukčním provedením je RTU1 určen pro umístění na vozové skříni dle požadavků normy ČSN EN 50155. Trakční usměrňovač
Střídavá sdružená napětí vstupní sítě se přivádějí na vstupní přípojnice, umístěné na zadní straně usměrňovače. Výstupní usměrněné napětí je na přípojnicích , vyčnívajících z horní strany skříně. Kladný pól vpravo vzadu při pohledu od čelní strany skříně. Přípojnice mají otvory pro šrouby M10. Čelní stěna nese trojici ventilátorů, zabezpečujících nucené chlazení použitých prvků. Chladicí vzduch vstupuje zadní stěnou usměrňovače, prochází kolem chladičů výkonových prvků a ventilátory je vysáván ze skříně usměrňovače ven.

Teplotu chladičů hlídá trojice izolovaně umístěných rozpínacích termostatů, jejichž seriově zapojené kontakty poskytují informaci o tom, že teplota některého chladiče překročila povolenou mez. Kontakty jsou vyvedeny na pomocnou svorkovnici s bezšroubovými svorkami pro vodiče do 4 mm2. Na dalších svorkách je napájení ventilátorů (24 V=, odběr 3 A), ochranná svorka pro propojení neživých vodivých částí s kostrou vozidla a řídicí vstupy pro spínání tyristorů. Svorkovnice je umístěna na pravé bočnici usměrňovače.

Ke stažení:   Popis, návod, technické parametry

Trakční usměrňovačTechnické parametry:

Rozsah vstupního napětí: 0 ÷ 700 Vef
Rozsah kmitočtu: 7,7 ÷ 70 Hz
Trvalý výstupní proud: 1700 A
Proudový zapalovací impulz: 0,6 A/3x25 µs
Spín. schopnost termostatu: max. 5 A/250 V~
Napájení ventilátorů: 24 V= ± 15 %, 3 A 
El. pevnost termostaty/trakce: 5 kV/50 Hz/1 min.
El. pevnost ventilátory/trakce: 5 kV/50 Hz/1 min.
Max vstup. teplota chl. vzduchu: +45 °C
Pracovní teplota okolí: -30 ÷ +45 °C
Skladovací teplota: -30 ÷ +85 °C
Krytí: IP 00
Rozměry skříně usměrňovače: 650 x 420 x 220 mm
Hmotnost : 46 kg

ZPĚT na hlavní stránku dalších výrobků

ELEN BRNO