Měnič FC 24-100-2x24

POPIS A POUŽITÍ

Měnič FC 24-100-2x24 je určen k přeměně vstupního stejnosměrného napětí, jehož hodnota může značně kolísat, na dvě symetrická napětí výstupní s požadovanou stabilitou. Měnič je vhodný pro přístroje na vozidlech, u nichž nesmí dojít k výraznému poklesu napájecího napětí např. při startu spalovacího motoru. Je řešen jako kompaktní blok, vhodný k vestavbě do rozvaděče. Chlazení je přirozené, zejména zadní žebrovanou stěnou měniče, která je od montážní roviny odsazena. Upevnění je řešeno čtyřmi šrouby na svislou stěnu. Použití DIN lišty je možné, je nutno specifikovat při objednání. Měnič zajišťuje galvanické oddělení výstupních napětí od vstupu i od kovového povrchu (kostry) přístroje. Může být použit pro sítě s izolovanou kostrou, neboť i vstup je od povrchu oddělen. 
Měnič je zkratuvzdorný, při přetížení snižuje výstupní napětí, až přejde do režimu přerušovaného chodu, čímž se chrání. Měnič odolává připojení vstupního napětí v opačné polaritě, nerozběhne se a signalizuje tento stav. Cizí napětí připojené do výstupu snáší pouze ve správné polaritě. Přívody jsou spodem. Vstupy i výstupy jsou opatřeny EMC ochranami a filtry.

Měnič typu FC 100 je  vhodný pro napájení přístrojů na vozidlech, jak rozsahem vstupního napětí, tak i kompaktní konstrukcí, odolnou vibracím. Je použitelný v napájecích soustavách izolovaných od kostry vozidla.

Ke stažení:  Popis, návod, technické parametry

FC 24-100-2x24Technické parametry:

Vstupní napájecí napětí : 12 až 35 Vdc
Min. napětí pro start: 18 V
Výstupní napětí: ± 24 V ± 5 %
Zvlnění výst. napětí: 50 mV
Max. trvalý výst. proud: 2 A
Účinnost: cca 90 %
El. pevnost oddělení V/V: 1 kV
Prac. rozsah teploty okolí: -30 až 40 °C
Elektronická ochrana proti zkratu na výstupu
Krytí: IP 20
Hmotnost: 1 kg
Rozměry: 140x170x83 mm

 

ZPĚT na hlavní stránku měničů

ELEN BRNO